Możemy tam znaleźć informację o poborze prądu w amperach (A) lub mocy w kilowatach (kW). Przykładowo, jeśli kuchenka elektryczna ma moc 4 kilowatów (kW) i jest używana przez godzinę, zużywa 4 kilowatogodziny (kWh) energii elektrycznej. Jeśli kuchenka jest używana przez 30 minut, zużycie wyniesie 2 kilowatogodziny (kWh). Płyta indukcyjna wciąż zyskuje na popularności, głównie ze względu na swój estetyczny charakter, ale także łatwość użytkowania. Ponadto nie sprawia problemów podczas czyszczenia, dlatego jest chętnie wybierana do aneksów osób zastanawia się ile kosztuje używanie indukcji w porównaniu do innych płyt. Dlatego też zajmujemy się tym tematem poniżej i odpowiadamy na to jak drogie jest jej użytkowanie na co płyty indukcyjnejObliczając koszty eksploatacji płyty indukcyjnej, warto uwzględnić także początkowy koszt jej zakupu. W zależności od modelu, urządzenie to będzie nas kosztować od 800 zł do nawet 3000 zł. Za dobrą i spełniającą wymagania płytę o czterech palnikach, zapłacimy jednak średnio ok 1400-1600 zł. W innym artykule pokazujemy ranking płyt indukcyjnych, to takie nasze polecane modele gdzie możesz zobaczyć ich podłączenia tego sprzętu może wynieść od 200 do 400 zł, jeśli nie chcemy tego robić problemu przysporzy obliczenie, jak wiele prądu zużywa płyta indukcyjna podczas pracy, ponieważ jest to zależne od wielu nie wykorzystuje się całej jej mocy, gdyż w tym celu należałoby ustawić wszystkie palniki na największą moc grzania. Zwykle używamy tylko jeden bądź dwa palniki w jednym czasie. Zależne to będzie także od konkretnego modelu że korzystamy z dwóch palników o mocy 2300 W i jednego o mocy 1800W na najwyższych ustawieniach mocy gotowania. Przez jedną godzinę takiego gotowania codziennie, zużyjemy miesięcznie 123 kWh, co w przeliczeniu odpowiada ok. 82 prądu zużywa płyta indukcyjna?Dość trudno jest obliczyć średnie zużycie prądu dla płyty indukcyjnej, ale można to zrobić na konkretnych indukcyjna nagrzewa wodę do 100°C w garnku z pokrywką na polu grzewczym o mocy 1,5 kW w czasie 5 minut, zużywając 0,120 kWh, co wynosi ok 0,08 zaś pole grzewcze o mocy 2,8 kW, woda do 100°C w garnku o tych samych parametrach nagrzeje się w czasie 2 minut 30 sekund, co będzie wynosić ok 0,07 są koszty miesięczne używania?Wyobraźmy sobie, że każdego dnia przygotowujemy obiad na płycie indukcyjnej z polem o mocy 1800W przez 1,5 godziny. Przy cenie prądu ok 0,67 groszy otrzymamy koszt przyrządzenia obiadu o wartości ok. 1,80 zł, co zaś przekłada się na koszt miesięczny ok 54 zł i roczny ok 663 zaś zamierzamy korzystać z wszystkich dostępnych palników na pełnych ustawieniach o łącznej mocy 7400 W przez 1,5 h, to za prąd zapłacimy 7,47 zł, a miesięcznie 224 zł i rocznie 2727 zł. Taka sytuacja z pewnością jest rzadka, bo z wszystkich czterech palników na maksymalnych ustawieniach mocy nie korzysta się na co dzień w tak długim urządzeniaWiele zależy także od konkretnej mocy urządzenia. Na rynku są różne rodzaje płyt indukcyjnych. Te tańsze i mniejsze charakteryzują się mocą np. 3,5 kW, a większe 7,4 moc nie jest równoznaczna z większą oszczędnością prądu. Do zagotowania potraw na czterech polach równocześnie będziemy bowiem potrzebować więcej czasu, a płyta z 7,4 kW dokona tego znacznie szybciej, zużywając ostatecznie mniej tanio eksploatować płytę indukcyjną?Jak się okazuje, koszty codziennego przygotowania obiadu na płycie indukcyjnej wcale nie są wysokie. Można jednak je jeszcze bardziej zmniejszyć, jeśli wprowadzi się kilka warunkiem jest zakup specjalnych garnków do gotowania na płycie indukcyjnej. Będą się szybciej nagrzewać i dłużej zachowają ciepło. Trzeba też dobrze dopasować średnicę garnka do określonego pola gotować wszystko pod przykryciem, bo jest to szybsze i bardziej oszczędne w skali miesiąca bądź tyle, ile potrzebujesz, bo przygotowanie zbyt dużych porcji wymaga większej tę stronę aby dawać naszym czytelnikom dokładne, bezstronne i niezależne porady na temat tego co kupić. Staramy się dostarczać wartościowe informacje, które są oparte o doświadczenie twórców strony, odpowiednią analizę poszczególnych tematów, danych technicznych produktów oraz opinii klientów. Czytaj więcej

Brak ogrzewania płyt grzewczych. Niższe zużycie energii. Precyzyjne gotowanie. Automatyczne gotowanie. Wskazówki i porady. Jeśli ma zostać zakupiona nowa kuchnia, często istnieje wybór między płytą ceramiczną a kuchenką indukcyjną. To, co przemawia za jednym rodzajem pieca, a co za drugim, ujawnia jasno i szczegółowo ten post.

Płyta indukcyjna koszty miesięczne Ile prądu pobiera płyta indukcyjna Płyta indukcyjna czy ceramiczna Jednak płyta ceramiczna to oszczędność jedynie na etapie zakupu. Szacuje się, że zużycie energii w porównaniu z płytą indukcyjną jest nawet o 50% większe. Nagrzanie ceramiki do odpowiedniej temperatury zużywa sporo prądu oraz pochłania więcej czasu, niż w przypadku nowoczesnych modeli kuchenek indukcyjnych. Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Płyta indukcyjna czy ceramiczna zużycie prądu”… Płyta indukcyjna koszty miesięczne Zależne to będzie także od konkretnego modelu płyty. Założymy, że korzystamy z dwóch palników o mocy 2300 W i jednego o mocy 1800W na najwyższych ustawieniach mocy gotowania. Przez jedną godzinę takiego gotowania codziennie, zużyjemy miesięcznie 123 kWh, co w przeliczeniu odpowiada ok. 82 zł. Ile prądu pobiera płyta indukcyjna Nie można jasno powiedzieć, ile kWh rocznie zużywa płyta indukcyjna, ale można stworzyć kilka przykładów, które dadzą ogólny obraz sytuacji. Pobór energii elektrycznej może się wahać od 4 do 7 kWh, a czasem wynosi nawet więcej, szczególnie w przypadku szerokich płyt indukcyjnych 80 cm. Indukcyjna płyta grzewcza ma przewagę w kwestii emisji ciepła – nagrzewa się jedynie sam garnek, a kiedy go zdejmiemy, płyta od razu zacznie się wychładzać. W wersji ceramicznej – pole grzeje się cały czas, a po jego wyłączeniu, musi upłynąć kilka minut, by miejsce ostygło.
I tak w skali rocznej standardowo pracująca płyta indukcyjna zużywa 1200 kWh, czyli ponad połowę limitu rocznego zapisanego w ustawie. Gdy doliczymy do tego lodówkę, czajnik elektryczny i zmywarkę, które standardowo zużywają po 250 kWh każde, w zasadzie wykorzystaliśmy roczny limit tańszej energii elektrycznej.
Iga Gradzka / 28 maja 2019 Kucharze i entuzjaści jedzenia na całym świecie przechodzą z kuchenki gazowej na gotowanie indukcyjne. Istnieje wiele zalet gotowania indukcyjnego w porównaniu z konwencjonalną metodą gotowania na gazie. Nadal gotujesz jedzenie na kuchence gazowej? Oto kilka powodów, które sprawią, że przejdziesz do gotowania indukcyjnego. Tym bardziej, że płyta indukcyjna wcale nie oznacza wyższych rachunków za prąd. Skraca czas gotowania Jest to ogromna korzyść zwłaszcza dla pracujących mam, które są zawsze w ruchu i mają trudności z utrzymaniem równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Nawet duży garnek ryżu gotuje się w mniej niż 5-6 minut. Gotowanie indukcyjne umożliwia również dostosowanie ustawień ogrzewania zgodnie z wymaganiami. Oszczędzaj na rachunkach za energię elektryczną Wiele osób obawia się, jak droga jest płyta indukcyjna. Jakie rachunki za prąd będę musiał opłacać po tej wymianie? Jest udowodnionym faktem, że używanie kuchenki indukcyjnej pozwala zaoszczędzić ponad 50% rachunków za prąd. Teraz jest to naprawdę duża korzyść, biorąc pod uwagę rosnącą cenę jednostkową w rachunku za energię elektryczną. Żadna kuchenka indukcyjna nie zużywa więcej energii. Kuchenki indukcyjne wykorzystują energię elektryczną, ale wykorzystują także właściwości magnetyczne stali do bezpośredniego ogrzewania naczynia do gotowania. W ten sposób piece indukcyjne są bardziej energooszczędne. Nagrzewają się szybciej i równomiernie rozprowadzają ciepło. Żadne ciepło nie jest marnowane, ponieważ szybko się ochładza, gdy je wyłączamy. Tak więc nie ma problemu z poborem energii, kiedy płyta nie jest używana. Podstawowa technologia jest zwycięzcą Idea wykorzystania techniki gotowania indukcyjnego sprawia, że ​​gotowanie jest bezpieczne. Regularna kuchenka gazowa wykorzystuje płomień jako element grzejny, podczas gdy gotowanie indukcyjne wykorzystuje pola magnetyczne, które dostarczają go do garnka i zmniejszają ryzyko oparzeń/urazów. Jest bezpieczna również dla dzieci. Innym imponującym faktem dotyczącym technologii gotowania indukcyjnego jest to, że może ono wyczuć, czy naczynie gotowało zawartość do maksymalnego limitu, a tym samym reguluje ciepło. Łatwa do czyszczenia W przeciwieństwie do zwykłej kuchenki gazowej, kuchenka indukcyjna nie ma rowków ani pokręteł, w których brud może zostać uwięziony i dlatego czyszczenie jest naprawdę łatwe. Użyj odpowiedniego naczynia Wykorzystaj wszystkie zalety gotowania indukcyjnego, używając naczyń przeznaczonych wyłącznie do płyt indukcyjnych. Plusy: Indukcyjne płyty grzewcze nagrzewają się szybciej i równomiernie rozprowadzają ciepło. Są całkowicie bezpieczne, ponieważ nagrzewają się tylko wtedy, gdy stalowy lub żelazny element wchodzi z nimi w bezpośredni kontakt. Są łatwiejsze do czyszczenia i to bez konieczności używania specjalistycznej, czyli drogiej chemii. Po prostu przecieraj kuchenkę na bieżąco. Wydajne pod względem zużycia energii. Boisz się, jakie rachunki za prąd generuje płyta indukcyjna? Są zaskakująco niskie. A do tego nie masz w kuchni tłustego osadu charakterystycznego dla kuchenek gazowych. Programowalny regulator temperatury pozwala na osiągniecie dokładnych efektów i na nadzór nad zużyciem prądu. Nie marnuje się ciepło, ponieważ szybko się ochładza, gdy się ją wyłącza. Minusy: Może być używana tylko ze stalowymi lub żelaznymi naczyniami. W związku z tym kuchnię należy odpowiednio dostosować. Są na ogół droższe niż zwykłe płyty kuchenne. Może być używana tylko z płaskimi naczyniami. Nieodpowiednie zasilanie może przerwać gotowanie. Nie zadziała w ogóle dla niektórych potraw. Niektórzy zauważają, że ogrzewanie jest zlokalizowane i najczęściej dzieje się w środku naczynia. To sprawia, że ważne jest umieszczenie odpowiedniego naczynia na indukcyjnej płycie kuchenne, zamiast naczyń o nieodpowiednim rozmiarze. Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień. Czy ten artykuł był przydatny? Niemniej jednak można w przybliżeniu, w określonych warunkach sprawdzić, ile prądu zużywa płyta indukcyjna. Załóżmy, że gotujemy na czterech palnikach, a nasza płyta indukcyjna ma moc 7,4 kW. Do obliczenia, ile prądu zużywa płyta indukcyjna, potrzebny jest również czas gotowania. Przyjmijmy, że używamy płyty przez 1,5 W gonitwie po oszczędności często dotykamy absurdu i potrafimy nawet zrezygnować z wygody, aby tylko w portfelu zostało nam tych kilka(naście)złotych. Stąd wpadł mi do głowy pomysł na dzisiejszy artykuł. Będzie o gotowaniu. A konkretnie – o tym, na czym gotujemy. Sprawdzę, czy płyta gazowa ma jeszcze jakiekolwiek uzasadnienie ekonomiczne. A może powinna już dawno ustąpić pola płycie indukcyjnej?Ruszamy z kolejną analizą i liczymy – bardziej opłaca się płyta gazowa, czy indukcyjna? Gaz vs prąd – jaki będzie wynik starcia?O ideologii będzie kilka akapitów dalej – na sam początek proponuję zestaw moich ulubionych wyliczeń. Do nich potrzebna będzie nam jednak wiedza teoretyczno-praktyczna. Chodzi o sam gaz. Nie wiem, czy słyszeliście o tym, że zużywany podczas gotowania gaz ziemny (lub propan-butan), tylko w 50% przekazuje energię bezpośrednio do garnka lub patelni? Oznacza to, że aż połowa gazu praktycznie się ulatnia, tworząc tylko delikatnie wyczuwalne ciepło w pomieszczeniu. Pierwszy wielki minus dla dygresja, ale bardzo potrzebna – zakładam, że czytający ten artykuł dopiero planują zakup płyty i chcą po prostu znać wszystkie koszty. No to zaczynamy liczenie. Sprawdźcie, ile na start trzeba wydać na każdą z płyt. Na początek – indukcja:Koszt zakupu płyty – od 1000 złotychKoszt przyłącza elektrycznego (praca elektryka – płyta zasilana trójfazowo) – 100 złotychKoszt ewentualnej wymiany garnków – od 200 złotychW sumie na start naszej przygody z płytą indukcyjną, musimy przeznaczyć od 1100 do 1300 złotych. Zaznaczam, że mówimy o podstawowym modelu mniej (Amica, Zanussi, Mastercock, Beko). W koszcie przyłącza wspomniałem o zasilaniu trójfazowym. Pamiętajcie o tym biorąc pod uwagę płytę indukcyjną. Nie warto kupować urządzenia na 230V. Moc będzie zbyt mała i mogę z pełną stanowczością stwierdzić, że w takim przypadku zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zakup zwykłej płyty związane z indukcją są zatem spore. A jak to wygląda w przypadku gazówki?Koszt zakupu płyty gazowej – od 300 złotychKoszt przyłącza gazowego (jeśli nie ma) – od 150 złotych za metr bieżący. Można tego kosztu uniknąć, a przynajmniej go zminimalizować, decydując się na zasilanie płyty gazem propan-butan z wymiennej butli. Tu jednak dochodzi konieczność okresowej wymiany butli i wygospodarowanie miejsca na jej doprowadzenia przewodów wentylacyjnych nawiewnych i wywiewnych (jeśli nie ma) – od 500 złotychJak sami widzicie, koszty początkowe związane z płytą gazową są dużo niższe, bo nawet w przypadku konieczności doprowadzenia gazu w konkretny punkt kuchni, nie powinny przekroczyć 1000 złotych. Plus dla czeka nas jednak nie lada wyzwanie – trzeba policzyć, które medium będzie tańsze w eksploatacji. Od razu zaznaczę, że w praktyce nie da się tego dokładnie sprawdzić. Potrzebne by nam było laboratorium, a takiego chwilowo nie mam pod ręką. Będę się zatem opierał na prostym teście – ugotuję wodę na tym i na płyta zużywa mniej energii – gazowa, czy indukcyjna?Zagotowanie 10 litrów wody w garnku przystosowanym do płyty indukcyjnej, zajęło urządzeniu 3 minuty. Świetny wynik. Korzystałem przy tym z pola oznaczonego jako BOOSTER, co według producenta płyty oznacza, że podczas gotowania na to pole przekazywana jest pełna moc (około 3,5 kW).Płyta gazowa, na największym palniku, poradziła sobie zdecydowanie gorzej. Zagotowanie 10 litrów wody zajęło jej nieco ponad 10 minut. Czas jest zatem ponad trzykrotnie gorszy. A czas – to pieniądz. Plus dla liczniki, w celu określenia, ile energii w tym czasie zużyły obie płyty. Oto wyniki:Płyta indukcyjna zużyła około 0,090 kWh prądu, co przekłada się na uszczuplenie mojego portfela o jakieś 5 groszy. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z cenami prądu i lektury mojego artykułu, w którym rozkładam na czynniki pierwsze typowy rachunek za gazowa, na zagotowanie wody, zużyła śladową ilość gazu (licznik nawet tego nie zarejestrował), ale podpierając się danymi z instrukcji obsługi mogę założyć, że będzie to koło 0,03 m3. Czyli – w granicach 5 groszy Tutaj także odsyłam do artykułów, w których sprawdzam ceny gazu w Polsce, oraz wyjaśniam, jak czytać rachunek za zatem, po stronie realnych kosztów mamy remis. Zaznaczam – wyliczenia mogą być bardzo niedokładne, ale pokazują trend. Miesięczne, czy roczne koszty związane z użytkowaniem jednej, jak i drugiej płyty, będą bardzo porównywalne i moim zdaniem nie należy brać ich pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej tym miejscu, na co zwróciliście mi uwagę w komentarzach, warto wspomnieć o jeszcze jednej opcji, mianowicie płycie gazowej bez płomieni. To coraz popularniejsze rozwiązanie, dlatego postanowiłem się mu nieco bliżej gazowa bez płomieni: co to takiego?Takie rozwiązanie opracowała polska firma Solgaz. Idea jest bardzo prosta. Płyta nadal wykorzystuje palniki gazowe, z tym że zostały one przykryte taflą szkła. Dzięki temu całość do złudzenia przypomina płytę gazową czy ceramiczną. Największą korzyścią jest jednak to, że w płycie gazowej bez płomieni cała energia spalania jest przekazywana na konkretne pole grzewcze. Znika zatem problem marnotrawienia gazu na ogrzewanie pomieszczenia, o czym wspomniałem na początku nie mam takiej płyty i nie znam nikogo, kto ją posiada, dlatego nie mogłem przeprowadzić testów faktycznego zużycia gazu. Oprę się więc na danych producenta, który twierdzi, że płyta gazowa bez płomieni jest o około 50% oszczędniejsza niż tradycyjna. Gdyby miała to być prawda, to okazałoby się, że ten rodzaj płyty jest bezkonkurencyjny pod względem niskich kosztów eksploatacji (zagotowanie wody w moim eksperymencie pochłonęłoby gaz o wartości około 2,5 grosza).Znajdź najlepsze oprocentowanie: Kontrowersyjną kwestią pozostaje niestety cena samej płyty. Na Ceneo największą popularnością cieszy się model Solgaz GPC 4+1 G20, który w najtańszym sklepie kosztuje 2348 złotych. To o blisko 1000 złotych więcej niż w przypadku płyty indukcyjnej, co – z mojego punktu widzenia – delikatnie podważa sens takiej płytę wybrać – gazową, indukcyjną czy może Solgaz?Jako użytkownik zarówno tradycyjnej płyty gazowej (w przeszłości), jak i płyty indukcyjnej (obecnie), nie mam żadnych problemów ze wskazaniem zwycięzcy porównania. Uważam, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest płyta indukcyjna. Nie chodzi tylko o się również postęp, nowoczesność i bezpieczeństwo. Wymienię najważniejsze argumenty, które z mojej perspektywy decydują o wyraźnej przewadze indukcji nad klasyczną gazówką:Płyta indukcyjna jest oszczędna – to wykazałem w teścieJest bezpieczna – nawet na najwyższej mocy żadne pole nie nagrzewa się na tyle, aby można było się oparzyćElektroniczny timer – nareszcie nie muszę pamiętać, o której wstawiłem jajkaCzystość! – mam swój sposób, umycie płyty zajmuje mi 30 sekund – wystarczy płyn do mycia szyb i ręcznik papierowySzybkość gotowania! – to również już w tym artykule wykazałemNie musiałem wymieniać garnków – działają wszystkie stare „Olkusze”, a nawet taki blaszany rondelek po babciW komentarzach zwróciliście uwagę, że część tych korzyści występuje także w płycie gazowej bez płomieni. Być może, nie sprawdziłem tego osobiście. Widzę natomiast, że koszt zakupu takiej płyty jest na dziś bardzo wysoki i nie mam żadnego powodu, by wymienić moją indukcję na model Wy, na czym gotujecie swoje obiady? Przekonaliście się do indukcji, a może wręcz przeciwnie – jesteście wierni tradycji? Czekam na Wasze komentarze. Średnia wartość mocy 4-palnikowej kuchenki indukcyjnej wynosi 7 kW. Częstotliwość prądu w cewkach indukcyjnych waha się średnio od 20 do 60 kHz. Pod względem mocy płyty indukcyjne można podzielić na urządzenia małej mocy (do 3,5 kW), średniej mocy (3,5-5 kW) i dużej mocy (5-10 kW).
Artykuł partnera | 13 styczeń rodzaju sprzęt elektryczny na dobre zagościł w naszych domach i zakładach pracy. Czy jednak kiedykolwiek zastanowiliśmy się, ile kosztuje nas codzienne użytkowanie czajnika elektrycznego lub kuchenki mikrofalowej? Miesięczny rachunek za energię elektryczną nie rozróżnia zużycia prądu na poszczególne urządzenia, a przedstawia jedynie sumaryczną kwotę do zapłaty. O stosowne kalkulacje musimy zatem zatroszczyć się sami!Jak samemu obliczyć zużycie prądu?Część osób dalej nie jest świadoma, że możliwe jest dokonanie prostych kalkulacji, dzięki którym uzyskamy pogląd na koszt zużycia energii elektrycznej przez dane urządzenie. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności trzeba poznać moc danego urządzenia, która wyrażana jest w watach (symbol W). Można się tego doszukać na tabliczce znamionowej, instrukcji użytkownika lub w formie nadruku na samym krok to obliczenie, ile watów energii elektrycznej zużywa urządzenie w ciągu godziny i pomnożenie to przez stawkę energii elektrycznej (aktualnie jest to ok. 60 groszy za 1 kilowatogodzinę 1 kWh). Taka kalkulacja pozwoli nam uzyskać wzgląd w koszty poboru przez dane urządzenie prądu prądu zużywa wyposażenie kuchni?Podstawowy sprzęt AGD stanowi wyposażenie niemal każdej kuchni. Niemal zawsze są to urządzenia zasilane energią elektryczną. Które z najczęściej użytkowanych urządzeń pobiera go najwięcej? Wbrew pozorom nie zawsze sprzęt o wielkiej mocy generować będzie największe sumy na rachunku od elektrowni. Pamiętajmy, że liczą się dwie składowe: moc urządzenia oraz czas jego bezprzewodowyDla przykładu wszystkim znany czajnik bezprzewodowy dysponuje ogromną mocą ok. 2000 W. Godzina jego użytkowania kosztować będzie ok. 1,20 zł, lecz pamiętajmy, że zagotowanie w nim wody trwa ok. 2-3 minut. Praktycznie rzecz biorąc czajnik elektryczny pracuje ok. 2 godziny w całym miesiącu, a więc sumaryczny koszt jego użytkowania wyniesie raptem kilka mikrofalowaKolejne urządzenie o dość sporej mocy, jednak krótkim czasie użytkowania. Przeciętna moc mikrofalówki to ok. 1000 Watów, przy czym może być ona najczęściej regulowana. W porównaniu do czajnika elektrycznego, mikrofalówkę użytkujemy najczęściej dłużej w ciągu całego miesiąca. Podgrzanie jedzenia trwa najczęściej 5-10 minut. Z racji jednak o połowę niższej mocy, miesięczny koszt użytkowania mikrofalówki będzie zbliżony do czajnika elektrycznego i wyniesie również ok. kilka niepozorny sprzęt znajduje się w czołowej liście produktów najbardziej obciążających nasz domowy budżet. Dlaczego? Ponieważ powodem nie jest tu wysoka moc, lecz długi czas pracy. Przeciętna lodówka pobiera ok. 280 W energii elektrycznej. W zależności od klasy energetycznej, układu aneksu kuchennego i częstotliwości korzystania (czyt. otwierania drzwi lodówki), lodówka pracuje od 1 do kilku godzin w ciągu doby. To generuje miesięcznie koszty w granicach parudziesięciu indukcyjnaTo kolejny prądożerny element naszej kuchni. Płyty indukcyjne nie są jeszcze tak spopularyzowane, głównie za sprawą skrajnych zalet oraz wad. Są bezpieczniejsze od tradycyjnych kuchni gazowych, wyglądają również bardziej elegancko, jednak pociągają za sobą spore koszty użytkowania. Maksymalna moc płyt indukcyjnych sięga blisko 7 kW, a zatem codzienne przygotowanie posiłków za ich pomocą, może nas kosztować nawet ponad 100 zł miesięcznie. Dla przykładu za gotowanie przy pomocy kuchni gazowej zapłacimy blisko połowę kosztuje oglądanie TV i granie na komputerze?Wyposażenie kuchni to nie jedyny sprzęt, który zużywa energię elektryczną. Pamiętajmy również o telewizorach i komputerach, które dziennie pracują przez kilka godzin. Jak wyglądają koszty w ich przypadku?KomputerPrzeciętnej klasy komputer dysponuje zasilaczem o mocy 600 W. To całkiem sporo i nic dziwnego, że za 4 godziny grania dziennie, przyjdzie nam zapłacić pod koniec miesiąca prawie 50 zł zł. Pamiętajmy, że
Za płytę indukcyjną zapłaci się 800 zł. Płyta indukcyjna do zabudowy, o uniwersalnej szerokości 57,6 cm. Płyta indukcyjna posiada takie funkcje jak: timer, blokada włączenia, wskaźnik zalegania ciepła, łączenie pól grzewczych. Moc grzewcza takiej płyty to 7,4 kW, a cena za płytę indukcyjną to około 1250 zł.
Please add exception to AdBlock for If you watch the ads, you support portal and users. Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points! DonAndress 04 Oct 2011 16:27 6656 #1 04 Oct 2011 16:27 DonAndress DonAndress Level 14 #1 04 Oct 2011 16:27 Witam. Czasem można usłyszeć lub przeczytać opinie, że płyty grzewcze (w tym wypadku indukcyjna) zużywają znaczną ilość energii w stanie czuwania. Podobno miesięcznie stan czuwania może dodać do rachunku 20-40zl. Ja nosze się z zamiarem kupna płyty Teka IR 641. Czy te opinie są prawdziwe? Czy w takim wypadku warto zamontować dodatkowy włącznik dla płyty? #2 04 Oct 2011 16:53 User removed account User removed account User removed account #2 04 Oct 2011 16:53 40PLN miesięcznie, to jest ciągły pobór ponad 110W. Nie wydaje mi się aby kuchenka w stanie czuwania tyle mocy potrzebowała, bo niby do czego. 40PLN w skali roku, już bardziej realne. mHPs5C. 17 193 379 319 435 272 295 361 240

ile prądu miesięcznie zużywa płyta indukcyjna